сучасна...
    традиційна...
      інноваційна...
Переяслав-Хмельницька
ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІст. №5

офіційний шкільний сайт
Адреса: 08403, Київська обл.,
м.Переяслав-Хмельницький,
вул. Космонавтів 22
Телефон:
7-21-49 (Секретар)
E-mail:
zooch5@ukr.net
Попередній
 • testimage
  testimage
  testimage
  testimage
 • testimage
  testimage
  testimage
  testimage
 • testimage
  testimage
  testimage
  testimage
 • testimage
  testsimage
  testimage
  testimage
 • testimage
  testsimage
  testimage
  testimage
 • testimage
  testimage
  testimage
  testimage
 • testimage
  testimage
  testimage
  testimage
 • testimage
  testimage
  testimage
  testimage
 • testimage
  testimage
  testimage
  testimage
 • testimage
  testimage
  testimage
  testimage
Наступний
Меню сайта
 
Про школу
 
Дозвілля
 
Корисні посилання
Ми знаходимось тут
 

Конкурс "Творча молодь"

Життя сучасних  підлітків в Україні

Життя сучасних підлітків в Україні є дуже не передбачуваним ,а також не стійким. Тяжко навіть уявити направлення та цілі молодого покоління. В наш час є багато різних технологій, які допомагають  у  житті – це звичайно добре ,але з цим є також і свої мінуси. Мають свої плюси в тому, що допомагають в господарстві, роботі,навчанні,а також передачі інформації. Це й телевізор, Інтернет ,різні види комбайнів та телефонів з різними функціями і можливостями . А також свої мінуси в тому ,що підлітки довго сидячи за комп’ютером та телевізором псують свій зір. З різними видами пристроїв у господарстві ми лінуємося зробити якусь справу,але в ручну своїми руками без допомоги механізмів.

В Інтернеті в сьогодні існує безліч соціальних мереж для спілкування. Де підлітки можуть не тільки спілкуватися з однолітками ,а й знаходити нових знайомих не тільки з свого міста, а й іншої області ,країни та навіть іншого континенту. Сучасна молодь просиджує свої молоді роки в цих мережах, не розуміючи, що так може пройти і все життя. Спілкуючись з різними людьми з якими тинейджери тільки знайомляться та обмінюються інтересами, можуть змінити свій світогляд  на навколишній світ. Є також багато різних сайтів та форумів на яких не до кінця сформована  психіка дітей може піддатися  впливам інших людей , які можуть бути неординарними в стилі одягу, музиці,творчості та мисленні. Це може привести до не передбачуваних наслідків.

Підлітки із сучасними технологіями почали менше часу проводити на свіжому повітрі. Вони вважають ,що краще поспілкуватися з друзями по телефону і в Інтернеті ніж прогулятися та поговорити в реальному житті.  Стало менше дітей грати в різні ігри з друзями на подвір’ї, вони їх проміняли на комп’ютери та мобільні. Це також можна врахувати до згубних  звичок цього сучасного розвитку підлітків.

В Україні стає все більше дітей з шкідливими звичками, які згубно впливають на здоров’я та формування організму. В ці звички ми відносимо куріння, алкоголь, наркотики. Підлітками маніпулюють старші за них діти, які переконують їх ,що це добре . А це приводить до найнеочікуваніших наслідків, яких в Україні зафіксовано дуже багато. Хотілось би відмітити, що в нашій країні з кожним роком цих дітей стає все дедалі більше.

Здоров’ю підлітків може загрожувати не тільки негативні звички, а й раціон харчування. В наш час це є однією значною проблемою. Іноді те, що ми їмо здатне в буквальному сенсі цього слова нас вбивати.  Тому правильне харчування відіграє велику роль у процесі формування здорового способу життя підлітка.

Але з таким швидким перебігом подій в Україні стало актуальним займатися різними видами спорту й танців, співати, вивчати іноземні мови. Підлітки вивчають іноземні мови , мріють побувати за кордоном, мати престижну професію та вміти спілкуватися з іншими людьми з тієї чи іншої країни. Співаючи дівчата та хлопці бажають стати знаменитими, щоб про них дізнався весь світ. Україна також багата на різні співочі, танцювальні, писемні, музикальні,творчі конкурси. В яких можуть приймати участь люди різного віку та статті. Ці конкурси дуже добре впливають на розвиток талантів і їх удосконалення. Чим розвивають в молоді натхнення до занять різними видами діяльності.

Молоді люди в Україні створюють різноманітні організації, які допомагають дітям розвивати свій талант та прагнути до «прекрасного». В цих організаціях вони навчають танцювати, співати та займатися спортом. Танцювальні гуртки є одними з найпопулярніших у нашій країні. Танцюючи діти можуть також  ознайомлюватися з народними звичаями та обрядами. Україну представляють багато різних і талановитих хореографів, які є одні з кращих у світі.

Дивлячись на розвиток України у плані спорту,то хочеться сказати, що наша держава піклується про забезпечення дітей дитячими майданчиками, спортивними комплексами та стадіонами. Це розвиває в підлітків жагу до спорту. Відвідуючи комплекси діти розвивають своє тіло, підтримують здоров’я та вивчають нові для себе види спорту, а також їх удосконалюють. В різних регіонах країни проводять різні чемпіонати та конкурси, в яких підлітки приймають участь. В них вони міряються своїми здібностями один з одним та визначають одного з кращих учасників, який і стає переможцем та отримує приз. В цьому є свої переваги, які надають підліткам мотивацію бути кращими та займатися далі.

Проводяться також в Україні заходи дитячої творчості, де молоді люди можуть розповісти, прочитати та показати свій талант, а не приховувати його. Адже їх творчість може стати новим відкриттям для них та навколишнього світу. У нашій країні проводяться різні виставки народного мистецтва, на які прості люди можуть відвідати та подивитися на вишукані картини,розвинути свій інтелект та навчитися мислити не тільки в напрямі митця, а йвідкривати в картині щось своє, щось не звичайне та водночас зрозуміле. Проваджуються також заходи на яких люди можуть зачитати або  розповісти свої твори, вірші, оповідання і т.д., які вони написали власноруч. Ці читання дуже яскравий приклад того , що все ж таки в Україні є творчі особистості, не тільки в ті часи з яких ми знаємо Т.Шевченка, І.Франка, Л.Українку та інших видатних письменників. На цих заходах підлітки можуть відкрити себе зовсім з іншого боку , відчути себе, як кажуть «в своїй тарілці». Вони розуміють, що всі хто приходить на ці читання однакові, що з них ніхто не буде насміхатися та дорікати їхньому таланту.

В ХХІ столітті дуже багато маленьких дітей, підлітків та просто людей , які тяжко хворіють на страшні хвороби, їх важко вилікувати, на це потрібно занадто велика кількість коштів. Підлітки, розуміючи всю складність проблеми ,хочуть допомогти цим людям та надають їм підтримку й матеріальну допомогу. Хоча в Україні є багато різних організацій по допомозі хворим, але співчуття до людей надає молодим людям створювати благодійні концерти, на яких вони самі можуть приймати участь, та не тільки вони, а й всі бажаючі , які хочуть хоч чимось допомогти хворим людям. Вони співають ,танцюють, грають на музичних інструментах. На цих концертах може бути платний вхід або стояти скринька, в яку не байдужі люди могли б кинути стільки коштів скільки можуть. Ці гроші передаються хворій людині особисто в руки або перераховують на її особистий рахунок. Таким чином підлітки показують своє ставлення до людей, яких вони можуть і не знати.

У кожній області нашої країни дуже багато різноманітних музеїв, парків, історичних місць. Тинейджери приїжджаючи в інше місто відвідують всі ці пам’ятки культури. Для них це дуже пізнавально  та водночас цікаво. Ці багаті на історію місця інтелектуально розвивають та надають змогу не тільки почути ,але й побачити антикварні речі різних епох. Відвідуючи музеї підлітки можуть більш делікатніше проникнути в суть історії та на якусь мить відчути себе свідком тих незгасних подій. Як кажуть : «Хто не знає минулого, той не вартий майбутнього». Цей вислів дає нам більше ніж ми можемо уявити. Без минулого не було б майбутнього,тому варто пам’ятати все, що було раніше та вірити в майбутнє!

Підлітки в своєму віці починають будувати плани на подальше життя.Вибір професії для них є дуже значною проблемою, яку вони не можуть вирішити за короткий проміжок часу ,тому визначаються з майбутньою професією та ставлять перед собою цілі, яких хотіли б добитися на протязі всього шкільного життя. Ці цілі надають потенціал до виконання всього запланованого та не зупинитися на півшляху.  Це є значною проблемою молодих людей. Вони, не знаючи ким хочуть бути в майбутньому, можуть обрати професію не по душі, а за престижністю, на перешкоді запланованих  планів можуть стати рідні. Які переконують, щодо дитячого вибору. А це може стати великою помилкою всього життя, адже займатися тим до чого не лежить душа набагато складніше. Можна зрозуміти  рідних, адже вони теж хочуть, щоб подальше життя було якомога  кращим та впевненішим. Ще однією проблемою є те, що в середній школі підлітки не задумуються над тим , яку користь їм несе навчання, тому ставлення несерйозне та безвідповідальне. Вони не замислюються над тим , що це може стати великою перешкодою до втілення мрій про престижну професію. Але найкраще обдумати все,зважити всі за та проти з своїми думками та рідними і обрати щось, що було б з нами одним цілим всього життя. А також правильно вибране подальше майбутнє є залогом успішного процвітання.

Хотілось би підвести підсумки всього вище сказаного.Сучасні підлітки в Україні є добре розвинутими. У них є самостійне мислення, вони розкуті, допитливі, технічно грамотні. Юнаки та дівчата тільки вчаться вибудовувати стосунки з іншими, пізнають самих себе та свої можливості і тому припускаються помилок і нерідко виглядають гіршими, аніж є насправді. Але все що потрібно підлітку як і кожній людині це і любов, і  розуміння та почуття гумору. Тоді вони б прагнули бути кращими, віддавати ці почуття іншим та не припускатися помилок, а якщо навіть і допустили , допомогти їм та вірити в них.

Юрченко Валерія, 9 клас


Життя сучасних підлітків в Україні

Багато старших людей стверджують, що сучасна молодь не вихована та не ввічлива. Можливо, в цьому є якась доля правди, але, на мою думку, це не так. Нас розділять роки, можна навіть сказати, що ціла епоха. Адже вони були виховані по-іншому. В нас різні погляди на життя. Наприклад, те що здається старшій людині необхідним, підліткам здаватиметься безглуздим та смішним. Але все таки дорослі нас підтримують, тому що саме ми майбутнє нашої держави. На сучасну молодь покладені великі сподівання. Можливо, саме тому в  наш час підліткам дають набагато більше свободи, змоги розкритися, самовиразитися. На мою думку, це чудово. Адже коли тебе хтось підтримує, допомагає це дає поштовх розвиватися, йти далі. І таким чином, маленькими кроками ми рухаємося вперед.

Для розвитку підлітків є всі умови. Це гарна освіта, яку може отримати кожен, це величезна кількість інститутів та коледжів. Існує багато різноманітних гуртків, секцій, клубів. Найчастіше підлітки відвідують спортивні секції, танцювальні гуртки або просто тренажерний зал. Це добре. Також держава організовує велику кількість різних конкурсів та змагань. В них можуть взяти участь діти різних вікових груп. Адже це важливо, щоб діти були здоровими. Не варто забувати і про різні клуби де підлітки можуть вивчати іноземні мови, основи певної професії. Існують багато гуртків де діти можуть займатися рукоділлям, бісероплетінням, виготовленням м’яких іграшок. Також важливо те, що в Україні є величезна кількість музичних та художніх шкіл, де діти розвивають свої музичні та художні таланти. В більшості випадків підлітки самостійно обирають чим їм займатися, але бувають такі випадки, коли батьки змушують дитину ходити на різні заняття або гуртки. Я вважаю, що це не правильно. Тому що дитина повинна сама обирати те, що їй більше подобається, до чого має здібності.

Іноді, щоб самовиразитися підлітки самі створюють різні організації та клуби. В Україні їх безліч. Це  і місцеві організації, всеукраїнські, які допомагають їм відкритися, навчитися виражати свої думки та працювати в колективі. Також, мабуть, у кожному місті є учнівське самоврядування. Це прекрасно. Адже учні самостійно вирішують різні проблеми, які їх турбують. Ще вони можуть організовувати різні заходи та конкурси. Наприклад, в моєму місті кожен місяць, котрась зі шкіл організовує лідерський бал. Зазвичай ці бали відбуваються на честь якось свята. Це і  Новий Рік, і День Валентина, і 8 березня. Або ж просто якась тематична вечірка. Лідерські бали дуже допомагають здружитися з учнями інших шкіл. І я доволі часто відвідую їх.

З бурхливим розвитком науки та техніки люди все більше забувають про екологію. Вони викидають сміття просто на вулиці, великі підприємства зливають промислові відходи в річки. Це не правильно. В багатьох містах країни  проводяться суботники  і доволі багато підлітків їх відвідують. Така діяльність дає велику кількість плюсів. Це покращує екологію нашої країни. Адже це так приємно йти чистими вулицями. Отже, на мою думку, краще провести кілька годин на вулиці, роблячи своє місто чистішим, чим просидіти їх перед комп’ютером.  В моєму місті такі суботники проводяться кожної весни та осені. Як щодо мене, то на таких суботниках я була лише два рази. Але мені сподобалось.  Я отримала багато задоволення.

На сьогоднішній день сучасні технології дуже розвинені. Існує величезна кількість різноманітних гаджетів. Звичайно це добре, що ця галузь розвивається та процвітає. Адже дуже багато користуються ними, включаючи і підлітків, які користуються ними кожну годину. Ми цього навіть не помічаємо, тому що це стало звичним для нас, але якщо задуматись, то це справді так. Йдучи до школи багато підлітків слухає музику або розмовляють по телефону. В школі на перервах багато хто грає в якісь ігри або просто сидить в Інтернеті. Повертаючись зі школи дивляться телевізор або сідають за комп’ютери. Ці речі водночас допомагають нам розвиватися, а з іншого боку навпаки. Ми можемо дізнатися найсвіжіші новини, які сталися не тільки в нашому місті чи країні, а й в цілому світі. Також по телевізору транслюють багато пізнавальних та цікавих передач. На мою думку, це корисно іноді подивитися . Хотілося б додати, що тим хто вивчає іноземну мову пізнавальними  є зарубіжні канали. Це суттєво допомагає вдосконалювати свою вимову.  Не можу не згадати про ще одну важливу річ. Інтернет – це те без чого жоден сучасний підліток не може уявити. Молодь здатна сидіти в Інтернеті цілими годинами, деякі навіть ночі на проліт. З одного боку Інтернет це корисна річ, а з іншого ні. Почнемо з плюсів. Їх доволі багато: ми можемо знайти будь-яку інформацію, музику, відео, фото, документи, існує величезна кількість Інтернет – магазинів, де люди можуть замовити все.  Також ми можемо спілкуватись з нашими друзями он-лайн на Facebook або ВКонтакте, говорити з ними в Skype, обмінюватись фотографіями в Instagram. Перейдемо до мінусів. І, мабуть, найголовніший це – залежність. В середньому ми проводимо 5 годин перед комп’ютером. Це псує наш зір та зменшує рівень фізичної активності.  Багато підлітків розуміють, що це їм шкодить, але все одно продовжують сидіти за комп’ютером. Без цих речей сучасні підлітки, здається, не змогли б жити. Адже це справді так. Особисто мені б було б важко жити без цих речей. Але я намагаюсь проводити за комп’ютером менше часу.Отже, кожен має вибір. Або сидіти за комп’ютером днями, або лише пару годин.

  Важливо згадати, що доволі багатьом  підліткам подобається читати. Я вважаю що це прекрасно. Знання, що ми отримуємо їх із книг, дозволяють нам рухатися вперед, не витрачаючи час на відкриття того, що вже комусь відомо. Книзі ми завдячуємо тим, що й сьогодні можемо насолоджуватися шедеврами давньої літератури. Читання допомагає нам розвиватися, мислити, розширювати свій словниковий запас. Але в кожного різний смак. Комусь подобається читати детективи, а іншим романи. Особисто мені більше подобаються романи. Можливо, це звучить банально, але мені дуже до вподоби  книги зі щасливим кінцем. Часто в таких книгах є про що задуматися. Нещодавно я прочитала дуже цікавий твір Шарлотти Бронте «Джейн Ейр». Я захоплюся цією книгою, яку варто прочитати.

Стан здоров'я підростаючого покоління - найважливіший показник благополуччя суспільства і держави, що відображає не тільки справжню ситуацію, а й дає точний прогноз на майбутнє. У багатьох сучасних підлітків є шкідливі звички. Вони часто зловживають курінням та алкоголем.  Причини для цього є різні. Дуже часто діти хочуть стати дорослими, а дорослість свою вбачають у тому, щоб закурити цигарку, випити пива на людях, як це показують у фільмах , інші роблять це самі аби не бути білою вороною серед своїх однолітків. Це зовсім не правильно. Це дуже дурні та шкідливі розваги. Адже звикнути до поганого легко, але набагато важче потім позбутися небезпечної звички, яка  згубно впливає на дитяче здоров’я. Звісно не всі підлітки піддаються такому впливу. Багато хто замість них займається спортом. А це набагато краще. Оскільки зайшла мова про шкідливі звички, то варто згадати і про не правильне харчування. В усьому світі існує багато різних фаст-фудів. Хоч їжа в них і смачна, але надзвичайно шкідлива. Фаст-фуд веде за собою цілу низку лих для нашого здоров’я. Якщо регулярно його вживати, з’являється такі проблеми, як ожиріння та порушення обміну речовин. Отже, я думаю не кожен підліток у молодому віці мріє опинитися в лікарні або страждати від зайвої ваги. Потрібно правильно обирати свій раціон харчування та намагатися вживати лише корисну та низькокалорійну їжу.

 На даний момент не тільки в нашій країні, а в усьому світі існують різні молодіжні субкультури. Їх величезна кількість. Починаючи від панків закінчуючи готами. Вони намагаються виразитися, показати себе, хоч і в такий неординарний спосіб.  Кожна з цих субкультур має свої традиції, символіку, мову, норми, погляди на ті або інші речі. З одного боку це добре, що підлітки намагаються самовиражатися, але з іншого – ні. Адже це зовсім не приємно дивитися, як твоя дитина ходить вся в чорному, або обвішана металевими цепами. Це не красиво!Проте серед таких підлітків можна зустріти і творчих людей. Вони можуть  не погано розумітись на музиці або мистецтві. Це звичайно плюс. Але кожна дитина в праві обирати, належати їй до якоїсь субкультури чи – ні.

 Напевно, в кожного підлітка є друзі. В когось їх величезна кількість, а в когось лише один вірний друг. Кожній дитині потрібно спілкуватися з її однолітками. Це надзвичайно важливо. Отже, підлітки кожен день спілкуються один з одним. Проте їхнє спілкування може бути зовсім різним. Одні можуть сидіти вдома і спілкуватися по телефону або в Інтернеті. Інші надають перевагу прогулянкам. Комусь подобається сидіти з друзями в кафе, а комусь ходити по магазинах. Одні захоплюються іграми на вулиці, а інші в розважальних центрах. Розваг у сучасному світі вдосталь. Влітку вони можуть ходити у походи. Я вважаю, що це весело проводити час в такий спосіб. Адже ти на природі, ти можеш бачити захоплюючі краєвиди. І, мабуть, немає нічого теплішого, чим сидіти біля вогнища з друзями та ділитися новинами. Також в Україні існує багато таборів відпочинку та оздоровчих санаторіїв. Там можна не тільки відпочити, а й завести нових друзів. Туди ж можна поїхати і зі своїми друзями. Отже, є багато місць, де підлітки можуть проводити час.

  Варто згадати ті плани, які сучасна молодь мріє втілити в життя. Їх надзвичайно багато. Одні мріють про міцну сімю та високооплачувану роботу, інші хочуть подорожувати. Комусь подобається малювати і він бачить себе відомим художником, хтось божеволіє від музики і мріє стати співаком. Можливо, хтось любить допомагати людям і хоче бути волонтером або ще з дитинства мріє мати свою маленьку ферму. Є скільки різних речей, але кожному потрібне щось своє, особливе. Але для більшості мрій підлітків потрібно мати не тільки середню освіту, а й вищу. Ось чому, багато підлітків прикладають всі зусилля, щоб вступити до університету. Ті хто любить подорожувати вчать іноземні мови, які їм знадобляться. Можливо, хтось мріє жити за кордоном або навчатися там. А для цього потрібні гарні знання та чималі кошти. Отже, для того щоб здійснити свою мрію потрібно багато зробити і багато пройти. Але що може бути краще, коли ти добився того чого хотів власними силами.

Ну що ж, підведемо підсумки. Незважаючи на те, що підлітки мають багато спільних рис та інтересів, вони все ж таки різні. У них різні хобі, захоплення. Вони слухають різну музику, дивляться різні фільми. У кожного свої пріоритети та мрії, погляди та світогляд. Кожен підліток – особливий. І вчинки його теж особливі. Я вважаю, що це чудово. Адже було б не цікаво,якби всі були однаковими.

Життя сучасних підлітків дуже різноманітне та насичене. Кожен день відкриває для них щось нове та незвичне. Тому вони намагаються зробити все, щоб вони змогли запам’ятати  той день. Можливо, це буде щось божевільне або просто хороший вчинок. Це чудово. Вони не бояться додавати фарб у своє життя. Потрібно жити на повну поки ми є дітьми. На мою думку, це прекрасно, тому що дитинство - це найкраща пора. І  я вважаю, що ми повинні зробити його яскравим, адже дитинство неможливо повернути!

Чабан Неля, 9 клас


Життя сучасних підлітків в Україні

Сьогодні, як ніколи раніше, постає проблема виховання свідомого ставлення підлітків до свого здоров’я, як найвищої соціальної цінності, яка дасть їм змогу успішно виконувати будь-які життєві та соціальні ролі, бути творцем свого життя. Відчуття дорослості, що достатньою мірою не підкріплене економічною самостійністю, робить психологічно і соціально вразливими представників даної, особливої вікової категорії.

Підлітковий вік - самий важкий і складний з усіх дитячих років. Його ще називають перехідним, тому що протягом цього періоду відбувається своєрідний перехід від дитинства до дорослості, від незрілості до зрілості, який пронизує всі сторони життя підлітка. Тому не випадково останніми роками, питання,  пов’язані з необхідністю соціальної захищеності підлітків, потребують усе більшої уваги.

Більшість сучасних учнів люблять спілкування в соціальних мережах, танці й мобільні телефони, проте не люблять спорт, культуру й добрі справи. Натомість українські юнаки активніше використовують можливості всесвітньої мережі. Майже половина хлопчиків у вільний час спілкуються з друзями по Інтернету. Кількість дівчаток, «живучих у мережі», трохи менша. Найменш інтернет-залежні учні 6-8 класів — кожен третій з них взагалі не спілкується з друзями по Інтернету й ще третя частина підлітків молодшого віку всього раз у тиждень вибирають комп’ютер для бесіди з однолітками. З кожним днем в Інтернеті з’являються і поширюються нові види сервісу. Сьогодні люди з різних країн можуть розмовляти між собою по скайпу, надсилати й отримувати листи по електронній пошті та обмінюватись практично будь-якими даними, зображеннями, звуком тощо.

Крім Інтернету особливий інтерес у підлітків також викликають комп’ютерні ігри. На сьогоднішній день представлений практично весь спектр ігор, причому якщо дорослі орієнтовані на те, щоб діти та підлітки грали в ігри навчального, розвивального характеру, то самі підлітки, особливо хлопчики, віддають перевагу іграм, які захоплюють, зі швидкою дією, грати в які набагато захоплююче. Але занадто захоплюватися комп’ютерними іграми не варто,адже може виникнути «ігрова залежність». Найбільш небезпечними психологи вважають рольові ігри. Особливо ті, в яких гравець бачить ігровий світ не з боку, а як би очима свого героя. У такому випадку вже після декількох хвилин гри у гравця настає момент повного ототожнення себе з ігровим героєм. Існує два види віртуальних гравців. Їх розрізняють за причинами, що призводять до залежності. Перший – коли людина намагається сховатися у віртуальному просторі й відійти від реальних подій, які відбуваються з нею в житті, а другий – коли людина намагається стати кимось іншим. В обох випадках гра може бути як безпечною, так і небезпечною для людини.

На мою думку, Інтернет впливає на підлітка не тільки позитивно, а ще й негативно, адже значна частина підлітків ніколи не відвідували бібліотеку, музей, театр, балет тощо.

В зв’язку з тим, що підлітки стали приділяти книзі менше уваги, їхня лексика дуже бідна. Нині,коли міняються пріоритети діяльності і розвитку суспільстві, коли криміналізація досягла небувалого розмаху, часто вживається велика кількість сленгів, жаргонів, арготизмів, а тому проблема вживання ненормативної лексики підлітками стає все актуальнішою. Вони не можуть чітко і зрозуміло висловити свою думку, передати свої почуття та емоції. Якщо аналізувати загальновживану лексику підлітка, то можна побачити, що кількість слів, які належать до нормальної лексики, в мовленні підлітка можуть коливатися в залежності від ситуації. Під час спілкування з дорослими вона зростає, а в стосунках з ровесниками - зменшується. На зміну приходять жаргонізми та нецензурна лексика. Родина – це перший стійкий колектив у житті дитини, і саме там відбувається формування її особистості. Соціальна позиція дитини в підлітковому віці визначається бажанням бути схожою на батьків. Саме від того, яка родина, які батьки, які їхні відносини між собою і ставлення до дитини, залежить те, якою буде людина в результаті формування в таких умовах. Якщо з раннього віку дитина бачить сварки батьків, чує нецензурну лайку, то, безумовно, вона починає усвідомлювати – це природна норма спілкування людей. Тому, в спілкуванні зі своїми однолітками підлітки використовують ненормативну лексику, іноді навіть не замислюючись, що означає той чи інший вислів. Саме в такий спосіб підліток намагається здаватися дорослішим, сильнішим, у такий спосіб самоствердитися в житті. Емоційно-вольова сфера таких дітей нестабільна. Вона проявляється в яскраво виражених формах переживання почуттів: афектах, стресах, згубній пристрасті, різко мінливих настроях або таких, що довго зберігаються. Найчастіше все це супроводжується лайливими виразами, матом. Причини такої поведінки підлітків можна поділити на такі групи: прагнення підлітка звернути на себе увагу; для підкреслення своєї переваги, принизити гідність іншого шляхом образ і лайливих виразів; захист у відповідь на напад (якщо на адресу підлітка висловлюються якісь образи, то він відповідає тим же); спроба самоствердження в колі однолітків; нестабільність емоційно-вольової сфери тощо.

Проблема вживання алкоголю дуже актуальна в наші дні. Зараз споживання спиртних напоїв у світі характеризується величезними цифрами. Від цього страждає все суспільство, але в першу чергу під загрозу ставиться підростаюче покоління: діти, підлітки, молодь, а також здоров'я майбутніх матерів. Адже алкоголь, особливо активно впливає на організм, що не сформувався, поступово руйнуючи його. Коли дитина вступає у період статевого дозрівання, у неї може з'явитись нездорова цікавість до алкогольних напоїв, цигарок і речовин токсичної дії. Саме в цей час особливо сильним може бути вплив товаришів на думку, поведінку, дії підлітка, який може навіть не помічати і не відчувати цього, та коли товариші і друзі починають палити цигарки, вживати алкогольні напої або наркотики, йому досить важко сказати «Ні, я не хочу». Підліток може злякатися втратити друзів, компанію. У цій тяжкій ситуації важливо вміти зробити правильний вибір. Тому помічником і підтримкою мають стати знання, відповідальність перед самим собою, перед сім'єю, перед майбутнім, перед суспільством.

На сьогодні підліткам не вистачає нових емоцій, вражень, відчуттів, тому вони завжди прагнуть спробувати щось нове. Найчастіше юнаки починають палити та вживати алкоголь, щоб здаватися дорослішими, деякі вважають, що це додає авторитету, але це зовсім не так. Хлопчики частіше і в більш ранньому віці пробують спиртне, ніж дівчатка. Причому до 11 років перше знайомство з алкоголем відбувається або випадково, або його дають для «апетиту», або «лікують вином», або дитина сама з цікавості пробує спиртне. Деяким підліткам здається, що алкоголь веселить, підбадьорює, піднімає настрій, що людина під його дією стає більш розкутою, впевненою в собі. Іноді дорослішаючи підліткам навіть таких розваг стає замало, вони хочуть спробувати щось «крутіше». І більшість наважується спробувати наркотики. Але занурюючись в цей світ, людина зовсім не думає про наслідки, адже алкоголь, сигарети та наркотики руйнують твій організм. Вживання алкоголю призводить до збільшення вмісту в крові холестерину, який, змінюючи стан стінки кровоносних судин, викликає розвиток атеросклерозу, що часто призводить до інфаркту або інсульту. В результаті хронічного отруєння серцевого м'яза продуктами розпаду алкоголю порушуються нормальний перебіг обмінних процесів в міокарді, його скоротлива та провідна функція. При частих повторних прийомах алкоголю м'яз серця робиться слабким, дряблим, порожнини серця розтягуються, на поверхні серця та в проміжках між м'язовими волокнами відкладається жир. Це значно ускладнює роботу серця – виникають аритмії, розвивається серцева недостатність. У людей, котрі зловживають алкоголем тривалий час, виникають різноманітні ураження нервової системи, з яких найбільше поширеними є ураження периферичної нервової системи – алкогольні поліневропатії Також шкідливі звички значно погіршують здоров`я майбутньої мами та її дитини. Вживання таких наркотиків, як марихуана, кокаїн, екстазі та інші амфетаміни, героїн представляють ризик для здоров'я як вагітної жінки, так і її дитини. Наркотики викликають ризик передчасних пологів, народження дитини з малою вагою, розвитку абстинентного синдрому, вроджених дефектів, відхилень у розумовому розвитку дитини. Найчастіше важко визначити, що саме викликало розвиток того чи іншого захворювання, оскільки наркомани вживають алкоголь і одночасно палять. Більш того, наркотики можуть містити хімічні речовини, домішки, небезпечні для здоров'я людини. Вагітні жінки, які вживають наркотики, нерідко недоїдають, що також негативно позначається на здоров’ї дитини. Всі перераховані фактори ускладнюють визначення точної причини, з якої розвивається ті чи інші відхилення у дитини; таким чином, стає важко встановити точні ефекти наркотиків на здоров'я вагітної жінки та її дитини.

Дивлячись на все це,можна сказати,що більшість моїх ровесників «ідуть в ногу з часом та електронним прогресом» (гаджети, комп’ютери, телефони і т.д.), але все це тисне на їх нервову систему та психіку. Підлітки сьогодення значно відрізняються від молоді минулого століття. В розмові з моїми батьками я зрозуміла, що незважаючи на відсутність комп’ютерів, телефонів і т.д їхнє життя було цікавим та значно кориснішим.

 Нагайнікова Олександра, 8-Б клас
Форма входу
Логін:
Пароль:
 
Карта сайта
Календар
«  Червень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Годинник
 >
Педагогічна преса

ЗОШ І-ІІІ ст. №5 м.Переяслава-Хмельницького - Україна © 2020Украинский портАл каталог сайтів Общественные науки в каталоге сайтов