сучасна...
    традиційна...
      інноваційна...
Переяслав-Хмельницька
ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІст. №5

офіційний шкільний сайт
Адреса: 08403, Київська обл.,
м.Переяслав-Хмельницький,
вул. Космонавтів 22
Телефон:
7-21-49 (Секретар)
E-mail:
zooch5@ukr.net
Попередній
 • testimage
  testimage
  testimage
  testimage
 • testimage
  testimage
  testimage
  testimage
 • testimage
  testimage
  testimage
  testimage
 • testimage
  testsimage
  testimage
  testimage
 • testimage
  testsimage
  testimage
  testimage
 • testimage
  testimage
  testimage
  testimage
 • testimage
  testimage
  testimage
  testimage
 • testimage
  testimage
  testimage
  testimage
 • testimage
  testimage
  testimage
  testimage
 • testimage
  testimage
  testimage
  testimage
Наступний
Меню сайта
 
Про школу
 
Дозвілля
 
Корисні посилання
Ми знаходимось тут
 

Фізика

Віртуальні кабінети

Головна "Фізика"

Навчальні програми

Варіативні програми

Календарне планування

Методичні та інформаційні матеріали

Критерії оцінювання

Олімпіадні завдання

Розробки вчителів

Цікаві факти з фізики

Чому взимку на вікнах з’являються узори?

Майже кожної зими, коли на вулиці мороз на вікнах зявляються красиві зображення. Для утворення інію на вікнах, як і на деревах, траві, потрібні певні умови. Іній утворюється з маленьких кристалів замерзлої води. Коли повітря, що містить багато вологи, що охолоджується до точки замерзання, починає утворюватися іній. Точка замерзання  0° C на рівні моря. Коли повітря охолоджується, вміст вологи в ньому зменшується. Надлишок води конденсується на таких об’єктах, як скло. Коли температура опускається нижче 0° С, вода кристалізується. Іншими словами, кристали льоду покривають поверхню води. Чому ж в мороз з’являються малюнки на шибці? Самі кристали мають свою структуру, яка визначає малюнок. Крім того, подряпини на поверхні скла, частинки пилу, повітряні потоки допомагають створювати красиві узори на вікнах.

 

Чому в горах холодніше, ніж в низинах, хоча вони ближче до сонця?

Сонце нагріває повітря не напряму. Його випромінювання проходить крізь шари атмосфери і поглинається сушею і водою на поверхні планети, а вже потім від них повітря отримує теплову енергію. Тому хоча гори і ближче до сонця, в них холодніше, ніж на рівнинах, так як в середньому при підйомі на кожен кілометр температура зменшується на 6 ° C через адіабатичне розширення повітря. Але навіть на самих великих висотах можуть зустрічатися долини, які завдяки особливому рельєфу і відображенню сонячних променів від снігу можуть добре нагріватися. Наприклад , в так званому Західному цирку, який знаходиться на одному з маршрутів до піку Евересту на висоті більше 6000 метрів, в сонячні безвітряні дні температура може підніматися до 35 ° С.

 

Чому веселка має форму дуги?

Сонячні промені, проходячи через краплі дощу в повітрі, розкладаються в спектр, так як різні кольори спектру переломлюються в краплях під різними кутами. В результаті формується окружність — веселка, частину якої ми бачимо з землі у формі дуги, а центр окружності лежить на прямій «Сонце — око спостерігача». Якщо світло у краплі відбивається два рази, то можна побачити дві веселки.

 

 

Чому лід не тоне у воді?

Вода — єдина вільно зустрічається в природі речовина, щільність якої в рідкому стані більше, ніж у твердому. Тому лід не тоне у воді. Саме завдяки цьому водойми зазвичай не промерзають до дна, хоча при екстремальних температурах повітря це можливо.

 

Який вчений вимірював швидкість електричного струму на з’єднаних в ланцюг живих людях?

Швидкість електричного струму майже дорівнює швидкості світла. У 1746 році, коли це ще не було відомо, французький священик і фізик Жан -Антуан Нолле захотів виміряти швидкість струму експериментально. Він розставив 200 ченців, з’єднаних один з одним залізними дротами, по колу довжиною понад півтора кілометри, а потім розрядив в цей ланцюг батарею з лейденських банок, винайдених роком раніше. Всі ченці зреагували на струм в одну мить, що переконало Нолле в дуже високому значенні шуканої величини.

 

Як без штопора відкрити вино?

Щоб відкрити пляшку вина без штопора, буде потрібна тверда поверхня — стіна, а також пом’якшувальний предмет — книга, газета або просто черевик. Притуливши газету до стіни, потрібно взяти пляшку і вдарити її дном строго перпендикулярно стіні один або кілька разів, поки пробка не вийде на достатню відстань, щоб вийняти її рукою. Це явище пояснюється тим, що при зіткненні швидкість потоку рідини усередині пляшки різко змінюється, від чого виникає діючий на пробку гідроудар. Варто зауважити, що при невмілому поводженні пляшка може розбитися, так що експеримент краще проводити, замотавши її рушником.

 

 физикаЯкі оцінки з математики отримував Ейнштейн у школі?

 У багатьох джерелах зустрічається твердження, що Ейнштейн завалив у школі математику або, більше того, взагалі вчився з погано з усіх предметів. Насправді все було не так: Альберт ще в ранньому віці почав проявляти талант в математиці і знав її далеко за межами шкільної програми. Пізніше Ейнштейн не зміг вступити в Швейцарську вищу політехнічну школу Цюріха, показавши вищі результати з фізики та математики, але не добрав потрібну кількість балів в інших дисциплінах. Підтягнувши ці предмети, він через рік у віці 17 років став студентом даного закладу.

 

 Що на Землі в 5 разів гаряче, ніж поверхня Сонця?

Температура в блискавки може досягати 30 000 К, що в п’ять разів вище, ніж температура поверхні Сонця — 6000 К.

 

Форма входу
Логін:
Пароль:
 
Карта сайта
Календар
«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Годинник
 >
Педагогічна преса

ЗОШ І-ІІІ ст. №5 м.Переяслава-Хмельницького - Україна © 2020Украинский портАл каталог сайтів Общественные науки в каталоге сайтов