сучасна...
    традиційна...
      інноваційна...
Переяслав-Хмельницька
ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІст. №5

офіційний шкільний сайт
Адреса: 08403, Київська обл.,
м.Переяслав-Хмельницький,
вул. Космонавтів 22
Телефон:
7-21-49 (Секретар)
E-mail:
zooch5@ukr.net
Попередній
 • testimage
  testimage
  testimage
  testimage
 • testimage
  testimage
  testimage
  testimage
 • testimage
  testimage
  testimage
  testimage
 • testimage
  testsimage
  testimage
  testimage
 • testimage
  testsimage
  testimage
  testimage
 • testimage
  testimage
  testimage
  testimage
 • testimage
  testimage
  testimage
  testimage
 • testimage
  testimage
  testimage
  testimage
 • testimage
  testimage
  testimage
  testimage
 • testimage
  testimage
  testimage
  testimage
Наступний
Меню сайта
 
Про школу
 
Дозвілля
 
Корисні посилання
Ми знаходимось тут
 

Фізична культура

Віртуальні кабінети

Головна "Фізична культура"

Нормативно-правова база

Навчальні програми

Методичні рекомендації

Календарне планування

Олімпійська освіта

Розробки вчителів

 

Фізкультура і спорт – невід'ємна частина життя людини. Але як показує час, з розвитком науково-технічного прогресу людство стає фізично менш активним. Основну роботу за людину робить «машина», «робот». Зараз, як у літніх, так і у молодих людей спостерігається недолік рухових і фізичних навантажень, що призводить до уповільнення обміну речовин і зниження активності клітин людського організму. У результаті – у людей слабка фізична витривалість і зайва вага. Вирішити ці проблеми можна за допомогою фізкультури і спорту. 
         Регулярні заняття фізкультурою і спортом, за результатами досліджень лікарів, підвищують настрій і загальну фізичну активність людини, покращують опір до психологічних стресів, нормалізують окисно-відновні процеси, а також активізують процеси кровообігу. Ступінь фізичного навантаження під час занять фізкультурою і спортом має відповідати можливостям людини, її віку і стану здоров'я. Для інтенсифікації тренувань зазвичай удаються до збільшення кількості вправ, зростання навантаженнь і збільшення загального темпу тренувань, тобто до скорочення пауз між вправами. 
        У чому ж різниця між фізкультурою і спортом? Можна сказати, що фізична культура – це вид фізичної діяльності людини, спрямований на збереження і зміцнення здоров'я, розвиток фізичних і психологічних здібностей людини. Фізкультура носить індивідуальний характер, через те, що відсутня змагальна сторона між двома і більше особами. Вона грає важливу роль у формуванні здорового способу життя людини і його соціальної адаптації. 
         Спорт (англ.: гра, розвага), на відміну від фізкультури, часто носить характер змагання між спортсменами. Тут присутні аспекти слави, отримання морального і матеріального задоволення. Заняття спортом – це підготовка і проведення за певними правилами змагань людей, з метою зіставлення їх фізичних і розумових здібностей. 
         Історичні знахідки говорять про те, що люди проводили фізичні змагання з глибокої давнини. Наприклад, знайдені предмети і залишки будівель, свідчать про те, що в Китаї 4000 років до нашої ери популярністю користувалася гімнастика. У Стародавній Персії зародилися такі види спорту, як поло і змагання кінних лицарів на списах. У Древній Греції масовий розвиток одержали боротьба, біг, метання дисків і змагання на колісницях. 
 
      Чим займатися, фізкультурою або спортом, вирішувати все ж вам. Головне, щоб від цього була користь і досягалася поставлена мета. Також важливо, як і в будь-якій іншій справі, не перестаратися – все добре у міру.

 

 

 

Форма входу
Логін:
Пароль:
 
Карта сайта
Календар
«  Червень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Годинник
 >
Педагогічна преса

ЗОШ І-ІІІ ст. №5 м.Переяслава-Хмельницького - Україна © 2020Украинский портАл каталог сайтів Общественные науки в каталоге сайтов